webprorab.com - ремонт, строительство, домашний комфорт

Архітектурні стилі і дерев'яне будівництво

Дерев'яну архітектуру творили і народні, і фахові архітектори. Завдяки своїй доступності, міцності, легкості, низькій теплопровідності, зручності обробки дерево є прекрасним будівельним матеріалом. Тому в місцевостях, багатих лісом, це — один з прадавніх видів архітектурно-будівельної діяльності людини Її виразність досягається простими геометричними формами (у основі яких лежить модуль, рівний довжині колоди), природною фактурою і текстурою дерева (сосна, дуб, ялина, каштан, бук, ялиця, пальма і ін.) і декоративним різьбленням і розписом, доповнюючим і підкреслюючим її красу. Відвіку склалися 2 конструктивні системи дерев'яних споруд — зрубова і каркасна, які існували впродовж багатьох століть і майже без змін дійшли до нашого часу.

В архітектурі дерев'яного будинку, традиційний підхід і сучасні рішення, дуже часто залежать від вибраного стилю (український, скандинавський, альпійське шале, японський і так далі).

Багато будинків Трускавця представляють український стиль в міській дерев'яній архітектурі. Вонивиконаніу, так званому "закопанському" стилі, який на той час був дуже популярним у Польщі.Цей стиль базується на традиційному дерев'яному будівництві карпатських горян. Для нього характерне: стрімкі дахи, фарбуваня прикрас у контрастні кольори, довгі балкони по фасаду, прикрашені різьбою, гнутими деталями, різноманітні промені на фронтонах.

Скандинавський стиль - це передусім простота фасадів і лаконічність вираження, пастельні кольори фасадів,раціональне планування.

Французьке шале, початково альпійське шале, - це надійно побудований з масивного бруса притулок для худоби і людини, який повинен був їх захищати від негоди в горах. Хатина будувалася з місцевих природних матеріалів: каменю та дерева, в якості побілки для оштукатурених стін використовували вапно.

Високий цокольний поверх завжди зводився з каменю. Це пояснювалося необхідністю надійно захищати будинок від холоду, вологи, снігу і, що найважливіше, будувати фундаменти і стіни цокольного поверху на будь-якому гірському схилі. Усі наступні поверхи, як правило, перший і мансардний, збирали з масивного бруса хвойних порід (сосна, модрина). Дерево з часом під впливом зовнішнього середовища: вітру, снігу, дощів, сонця, холоду-ставало природним шляхом зовсім темним, просмоленим.

Фасади, звернені у бік негоди, могли бути обшиті додатково деревом: тріскою або дранкою, - і виглядали сумно через одноманітності природного темного кольору дерева і відсутністьдодаткових прикрас.

Найкрасивішою стороною будинку був східний фасад. Щипець даху з коником завжди орієнтували на схід сонця. Самий гарний фасад дивився на долину.

Стіни, що дивилисьна сонячну сторону, штукатурили, фарбували білимвапном, прикрашали яскравими розписами, декорували виступами, балконами, різьбленням. Декоративні прикраси, як правило, були позбавлені всякої химерності.

Мотиви розпису мали релігійні сюжети: Свята Діва Марія, Трійця і святі. Архітектурна геометрія нехитра: будували вручну, сокиру і руки.

Дахи похилі і сильно нависали над вертикаллю стіндля захистувід негоди.

Покривали дахи дранкою або гонтом (тонкі дерев'яні пластини). Останній поверх обов'язково мансардний, зі скошеною стелею.Тераси, що виходять далеко за периметр будинку і як би зависаютьнад долиною, не рідкісне явище.

Архітектура дерев'яного будівництва розвивається як і весь світ навколо нас. Ми можемо запропонувати Вам будинок з елементами "техно" ,з урахуванням сучасних технологій, але в обрамленні з дерев'яних конструкцій, поєднуючи на перший погляд непоєднувані складові :дерево, метал, багато скла.

Різновиди дерев'яної пальової архітектури - це японська, полінезійська тощо. Палева дерев'яна архітектура (тобто замість стрічкового фундаменту будинок спирають на палі) розвинулась в Японії, Полінезії , тощо..Більш відомі споруди в традиційному японському стилі.

Але японський архітектор Тойо Іто (Toyo Ito) спробував об’єднати два, здавалося б, дуже різних матеріалу – метал і натуральне дерево. Він спроектував в стилі "хайтек" невеликий будинок (624 кв. Фути), який зовні весь із сталі, а всередині – з дерева.

Работаете в сфере строительства, ремонта, домашнего комфорта?

Cоздайте на WebProrab.com промо-сайт или интернет-магазин, чтобы стать ближе к своим клиентам.

Подробнее

Статьи по теме "Проекты и архитектура"

Как добавить простора в небольшую однокомнатную квартиру

Как добавить простора в небольшую однокомнатную квартиру


Миниатюрные однокомнатные квартиры практически всегда в лидерах рынка недвижимости – именно их покупают чаще всего из-за невысокой цены....

Как увеличить, расширить пространство квартиры

Как увеличить, расширить пространство квартиры


Сегодня стандартные габариты большинства советских квартир на бумаге выглядят еще приемлемо, но вот в реальности предстают тесными лабиринтами....

Искусство офиса или исторические стили в интерьере: модерн

Искусство офиса или исторические стили в интерьере: модерн


Мы продолжаем знакомить Вас с историческими стилями в интерьере и их влиянием на проектирование современных офисов. Сегодня мы расскажем Вам о...